بررسی مثالی از کاربرد هولوگرام سه بعدی

يکشنبه 29 بهمن 1396
10:32
نادر رفیعی

مثال کاربرد هولوگرام سه بعدی در سخنرانی

ناصر پیغمبریان در خصوص هولوگرام های سه بعدی این گونه می گوید :" فرض کنیم که قصد داریم در جای دیگری سخنرانی کرده و آن را به نیویورک بفرستیم "

به کمک چند عدد دوربین و اینترنت این امکان پذیر است . برای اینکه این سخنرانی به صورت سه بعدی و زنده در نیویورک پخش شود نیازمند آن است که یک نمایشگر سه بعدی در آن سمت وجود داشته باشد که به لیزر های ما وصل باشد . "

هنگامی که پیام‌های تصویری مخابره می‌شود، لیزرها آنها روی صفحه نمایش حک می‌کنند و آنها را به یک تصویر سه‌بعدی از سخنرانی من در می‌آورند."
آن وسیله در نمونه اولیه آن، از یک صفحه 10 اینچی (25 سانتی‌متری) استفاده می‌کند. اما یک صفحه نمایش بزرگتر 17 اینچی (42.5 سانتی‌متری) نیز در حال ساخت است.
در حال حاضر این سیستم تنها می‌تواند تصاویر را به رنگ سبز منتقل کند، اما این گروه دانشمندان از هم اکنون تصاویر سه‌بعدی چندرنگی را هم به نمایش گذاشته‌اند و مطمئن هستند که در آینده‌ نزدیک می‌توان این ویژگی را هم می توان درون این سیستم تلفیق کرد.

تکنولوژی تشکیل تصاویر سه بعدی

به کمک تکنولوژی هولوگرام می توان تصاویر سه بعدی را به طور همزمان در چندین مکان نشان داد . برای ایجاد تصاویر سه بعدی از چندین دوربین استفاده می شود و نحوه ی چینش این دوربین ها به گونه ای است که از زوایای مختلف یک شی به ما تصویر می دهند . هر اندازه که تعداد دوربین های به کار رفته بیشتر باشد تصاویر هولوگرافیک وضوح بیشتری خواهند داشت . سپس داده‌های تصویری به درون یک لیزر با ضربان سریع رمزبندی می‌شود که با برخورد با یک دسته پرتوی دیگر لیزر باعث ایجاد به اصطلاح الگوی تداخلی، یا فشرده شدن تصویر به شکل سه‌بعدی، می‌شود.

هولوگرامی که به این ترتیب به دست می‌آید در طول چند دقیقه محو می‌شود و همچنین می‌توان ان را پاک کرد و یک تصویر دیگر روی آن ضبط کرد.


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 1 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به هولوگرام است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات