بارکد خوان سیار بدون سیم

دوشنبه 3 مهر 1396
17:29
نادر رفیعی

بارکد خوان سیار بیسیم

این نوع از بارکدخوانها اطلاعات را درون حافظه داخلی خود خود ذخیره میکنند اما انتقال دیتا در آن ها بدون توقف انجام میشود. این مدل برای دسترسی به اذطلاعات در حین حرکت و درجایی که نیاز است بلافاصله در مورد اطلاعات تصمیم گیری شود استفاده دارد .این وسایل دارای یک اسکن کننده بارکد , یک صفحه نمایش مخصوص انجام دادن کار مورد نظر و کیبورد جمع و جور برای دادن اطلاعات مانند مورد نظر مثل تعداد کالا و … هستند . ضمن اینکه یک پایه (Cradle) نیز برای جابجایی اطلاعات به کامپیوتر نیز نیاز است. وقتی ما نیاز داریم اطلاعات سریع جابجا شوند این وسایل میتوانند مفید واقع شوند. این مدل بصورت های صورت های زیر قابل استفاده است که برنامه شما تعیین میکند که به کدام صورت استفاده شود :
▪ قرار گرفتن روی دست
▪ (Handheld) قرار گرفتن در کیف
▪ (Wearable) قرار گرفتن در ماشین (Truck)

اسکنر بارکد چکونه کار میکند

پایه هر دستگاه بارکد خوان یک اسکن کننده , یک رمزگشاینده و یک کابل ارتباطی میان کامپیوتر و دستگاه بارکد خوان میباشد .وظیفه اسکن کننده این است که کد را اسکن کرده و داده های خروجی الکتریکی ایجاد نماید که داده ها با نوارهای مشکی و فاصله بین آنها مرتبط است . این داده های الکتریکی سپس توسط رمز گشا آنالیز شده و بر اساس نوع کدگذاری و محتوی کد به صورت متعارف کامپیوتری ( شامل حروف – اعداد و یا علامتهای دیگر استاندارد مثل " – " و " . " و … ) نمایش داده می شود .
همچنین اسکن کننده ها میتوانند که این رمزگشا را به صورت داخلی داشته باشند و یا بارکدها را به صورت رمزگشائی نشده در خود نگهداری کنند که در این حالت احتیاج به وسیله ای دیگر دارند که به آن رابط یا Wedge می گوئیم . در این حالت کدها به محض اتصال به این رابط توسط رابط رمزگشائی میشوند و به مکان مورد نظر ما ( برای مثال بانک داده ها ) منتقل میشوند .
این روش اسکن شدن بیشتر در بارکدخوانهای سیار به کار برده میشود .

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به هولوگرام است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات